Elvitte a három pontot Felcsútról a Fradi

2015. április. 03., 21:03   |

Az OTP Bank Liga 22. fordulójának pénteki mérkőzésén Böde Dániel duplájával hamar kétgólos vezetésre tett szert a Ferencváros, de a Puskás Akadémia szorossá tudta tenni a meccset.

Puskás Akadémia - Ferencváros 1-2 (0-2)
Vezette:
Pintér Csaba
Gólszerző: Polonkai a 64., ill. Böde a 16., Böde a 20. percben

A Ferencváros uralta a játékot az első 20 percben, és mezőnyfölénye gólokban is megmutatkozott: a 16. percben Böde Dániel kapott felívelt labdát a hazai térfélen, megnyerte a párharcot Keliccsel szemben, majd betört a 16-oson belülre, és 8 méterről, higgadtan a hálóba helyezett a kimozduló Danilovic mellett (0-1). Négy perccel később egy szöglet után Nalepa középre fejelte a labdát, Böde pedig 11 méterről, látványos mozdulattal, félfordulatból a kapu jobb oldalába lőtt (0-2). A folytatásban biztosan őrizte előnyét a Fradi, egészen a 64. percig, amikor egy rossz felszabadítási kísérlet után Polonkai Attila 18 méterről védhetetlenül bombázott a kapu bal oldalába (1-2). A hazai szépítés után megélénkült a mérkőzés, a hajrához közeledve a Puskás Akadémia birtokolta többet a labdát, egy-két veszélyes akciót is vezetett, de a Ferencvárosnak is voltak lehetőségei. Gól nem született, a Ferencváros begyűjtötte a három pontot, és - legalább az MTK szombati bajnokijáig - fellépett a tabella második helyére.