Emberhátrányban fordított a Vasas

2007. augusztus. 20., 16:00   |

Hétfőre egy mérkőzés maradt a Soproni Liga 5. fordulójából. Az első négy játéknapon pont nélkül maradt Paks látogatott a Fáy utcába, ahol ismét vereséget szenvedett: a Vasas 0-2-ről, emberhátrányban futballozva fordított és győzött.

Nem volt elég a kétgólos előny

Az első játékrész 38. percében – 0-0-ás állásnál – hatalmas vihar érte el a stadiont, ezért Iványi Zoltán játékvezető félbeszakította a meccset. A mérkőzés mintegy félórás várakozás után folytatódott: először az első félidőből hiányzó perceket kellett lejátszani, s ez idő alatt vezetést szereztek a vendégek. A 40. minutumban Heffler Tibor végzett el szabadrúgást, s 22 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-1). A nyomban megkezdett második félidő eseménydús volt, a 65. percben Horváth Ferenc közelről pöckölt a jobb alsó sarokba (0-2). A 70. percben szépítettek az angyalföldiek, Németh Norbert 18 méterről lőtt – a labda Böde Dániel lábán megpattanva a kapu jobb alsó sarkába pattant (1-2). A 75. percben emberhátrányba került a Vasas, Tóth András utolsó emberként szabálytalankodott, s ezért piros lapot kapott. A kiállítás nem vette el a hazaiak kedvét, akik a 83. percben egyenlítettek is: Lázok János fordulásból, 20 méterről lőtt a bal alsó sarokba (2-2). Sőt, a 88. percben a vezetést is megszerezte a Vasas - Tandari Tamás lövése után a labda ismét Bödén pattant meg, s a kapu közepébe hullott (3-2).
A Vasas emberhátrányban is megfordította a meccset, s a Paks ismét pont nélkül maradt.

Vasas – Paks 3-2 (0-1)
Gólszerző: Németh N. a 70., Lázok a 83., Tandari a 88. illetve Heffler a 40., Horváth F. a 65. percben
Kiállítva: Tóth A. a 75. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)