Emberhátrányban is nyert az MTK

2010. május. 31., 21:18   |

A Hummel Női Labdarúgó NB I 26. fordulójában a tabella első két helyezettje egyaránt győzött, de ezzel az MTK Hungária járt jobban: két fordulóval a zárás előtt, a kék-fehérek előnye öt pont a címvédő Viktória előtt, azaz gyakorlatilag célba értek.

Pedig, az 1. FC Femina-Hellotel ellen nem volt könnyű dolga Turtóczki Sándor csapatának, annak ellenére sem, hogy Méry Rita (képünkön) góljával, már a 6. percben vezetett. A félidő közepén Vesszős Mercédesz, a kék-fehérek védője utolsó emberként szabálytalankodva piros lapot kapott - ettől kezdve emberelőnyben játszott a még a szünet előtt, Pádár góljával egyenlítő Femina. A második játékrészben sokáig nem esett gól, de Méry Rita látványos fejesgólja végül az MTK Hungária javára döntötte el a meccset – és talán a bajnokságot is.

A Viktória FC is megnyerte a maga meccsét, a szombathelyiek a Ferencvárost fektették kétvállra. Bár az első félidőben csak egy gól született, a fordulás után az otthon játszó, jobb erőnléttel, nagyobb tudással rendelkező Viktória 3-0-ra elhúzott. 5-2 lett a vége, de a győztes mellett, küzdeni tudásáért a már a jövő csapatát építeni igyekvő Fradi is dicséretet érdemel. A Viktória FC - az élvonal csapatai közül elsőként - túljutott a századik gólján: a jubileumi találatot Rácz Zsófia lőtte.

Győrben - 'természetesen' ítéletidőben - remizett a harmadik helyre esélyes két csapat. Jakab Réka révén a Dózsa szabadrúgás utáni fejesből szerzett előnyt, ám ezt a Taksony Szabó Szilvia főszereplésével lemásolta. Ez az 1-1 maradt a végeredmény, ami azt jelenti, a Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE őrzi előnyét a bronzcsatában.

Első tavaszi sikerét aratta a Pécsi MFC, amely a mezőnytől egyre jobban leszakadó Újpesti TE-t győzte le Varga Adél és Ács Noémi góljaival.

MTK Hungária - 1. FC Femina-Hellotel 2-1 (1-1)
Viktória FC - Ferencváros 5-2 (1-0)
Győri Dózsa - Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE 1-1 (1-1)
Pécsi MFC - Újpesti TE 2-0 (0-0)

A bajnokság állása: 1. MTK Hungária 66 pont (87-26), 2. Viktória FC 61 pont (102-23), 3. Taksony-Bíró-Kert-Modexbusz SE 42 pont (48-47), 4. Győri Dózsa 37 pont (50-41, 25 mérk.), 5. Ferencváros 36 pont (63-59), 6. 1. FC Femina-Hellotel 31 (58-62, 25 mérk.), 7. Pécsi MFC 17 pont (18-72), 8. Újpesti TE 6 pont (25-121).