Emberhátrányban nyert a DVTK

2012. október. 05., 21:49   |

Az OTP Bank Liga 10. fordulójának pénteki játéknapján a Honvéd kikapott, a DVTK nyert hazai pályán.

Budapest Honvéd - PMFC-Matias 0-1 (0-1)
Vezette:
Oláh Gábor (Viszokai László, Bozó Zoltán)
Gólszerző: Okoronkwo a 9. percben

A pécsiek idegenben jobban szerepelnek eddig a szezonban, mint saját pályájukon, harmadik győzelmüket is otthonuktól távol érték el. A Bozsik-stadionban egyetlen gól született a Honvéd és a Pécs összecsapásán: a 9. percben Miroslav Grumic jobb oldalról indult meg a kapu felé, visszagurított Okoronkwóhoz, aki egy csel után 8 méterről a léc alá lőtt (0-1). A Honvéd csak lesgólig jutott, majd az 54. percben Baráth Botond piros lapot kapott, tovább nehezítve a kispestiek dolgát. A házigazdák a folytatásban nem tudtak újítani, pont nélkül zárták a találkozót.

DVTK - MTK Budapest 2-1 (1-1)
Vezette:
Farkas Ádám (Medovarszki János, L. Tóth Lajos)
Gólszerző: Tisza a 10., Elek a 66., ill. Kanta a 40. percben

A diósgyőriek néhány korai helyzet után egy ragyogó szabadrúgásgóllal szereztek vezetést, a 10. percben Tisza Tibor mintegy 28 méterről csavart védhetetlenül a jobb sarokba, a labda a kapufáról pattant a hálóba (1-0). Az MTK a kapott gól után aktívabbá vált, és a 39. percben büntetőhöz jutott, amit Kanta József használt ki (1-1), ráadásul a szabálytalanságnál Vadász Viktort kiállította a játékvezető. A fordulás után az emberhátrányban játszó DVTK tett többet a gólszerzés érdekében, és a 66. percben sikerrel is járt, Seydi centerezése után Elek Ákos 5 méterről pörgetett a jobb sarokba, beállítva a 2-1-es végeredményt.