Emberhátrányban támadt fel a Paks

2014. augusztus. 15., 21:35   |

Az OTP Bank Liga 4. fordulójának pénteki játéknapján döntetlent játszott a Puskás Akadémia és a Paks.

Puskás Akadémia - MVM Paks 1-1 (1-0)
Vezette:
Erdős József
Gólszerző: Tóth a 7., ill. Könyves a 80. percben

A paksiak az előző három fordulóban nem veszítettek pontot, de még gólt sem kaptak, Ehhez képest a Puskás Akadémiának mindössze bő hat percre volt szüksége, hogy megszerezze a vezetést, Lencse László harcolt meg egy labdáért, majd Tóth Balázshoz játszott, aki 14 méterről a bal sarokba lőtt (1-0). A paksiak támadtak becsülettel, szögletarányban el is húztak a hazaiaktól, de igazán nagy helyzet a másik oldalon akadt, Czvitkovics Péter lőtt távolról kapufát. Az 57. percben Tamás Márk mentett saját gólvonaláról, de ezt a lehetőséget leszámítva a Puskás Akadémia játszott veszélyesebben. A 68. percben tíz főre fogyatkozott a Paks, Eppel Márton könyöklésért kapott piros lapot. Az akadémisták elhibázták a helyzeteiket, a vendégek viszont tíz emberrel magukra találtak a hajrára, és a 80. percben egyenlítettek is, Fiola Attila átadása után Könyves Norbert csapta be védőjét, majd egy finom mozdulattal a bal alsó sarokba tekert (1-1). Az utolsó pillanatokban még adódott lehetőség a paksiak előtt, de a hazaiak megúszták újabb kapott gól nélkül, így döntetlennel zárult a találkozó.