2024. április. 22., 21:53   |

Fotó: Fotó: haladasvse.hu

Nem sikerült megismételnie legutóbbi bravúrgyőzelmét a ScoreGoal Kecskemétnek, amely Szombathelyen 6-0-ra alulmaradt a címvédő Haladással szemben, míg a pécsiek egy lépéssel közelebb kerültek a bennmaradáshoz a férfi futsal NB I rájátszásának hétfői nyolcadik fordulójában.

A szombathelyi együttes Vas Ádám révén a 8. percben szerezte meg a vezetést, majd nem sokkal később megduplázta az előnyt a vendéglátó, a szünetig pedig Dróth Zoltán és Sipos Gergő is betalált (4-0). A fordulás után sem ment a Kecskemétnek, a negyedik percben Henrique Diniz átemelte a vendégkapus fölött a labdát, ezzel már 5-0 állt az hazaiak neve mellett az eredményjelzőn. A hajrában pedig Luiggi Longo szögletből csavarta kapura a labdát, amibe ugyan beleért a kapus, de már nem tudta hárítani a lövést, ezzel alakult ki 6-0-s végeredmény.

Az előző kiírás ezüstérmese, az MVFC Berettyóújfalu hazai pályán fogadta a Veszprém együttesét, és a címvédőhöz hasonlóan hatgólos győzelmet aratott. A mérkőzés legeredményesebbje Nagy Kevin volt, aki négyszer is bevette a vendégek kapuját.

A Nyíregyháza 4-0-ra nyert Debrecenben, míg az alsóházi küzdelmekben továbbra is hibátlan maradt a Nyírbátor, amely 5-2-re nyert hazai pályán az Újpest ellen.

A pécsiek egy lépéssel közelebb kerültek a bennmaradáshoz, ugyanis többek között Nospak Robert mesterhármasának is köszönhetően 7-1-re felülmúlták a sereghajtó Maglódot, és győzelmükkel megelőzték az Újpestet, amely az utolsó előtti helyre csúszott vissza. A kiesés elkerüléséért nagy csata várható az utolsó két fordulóban, az újpestiek a sereghajtó Maglóddal és a Péccsel játszanak majd, utóbbinak az Aramis ellen lesz még egy bajnokija.

A forduló zárásaként az Aramis 2-1-re legyőzte a Magyar Futsal Akadémiát.