Európa legjobb 16 csapata között a Berettyóújfalu

2021. január. 17., 12:42   |

Fotó: MVFC Berettyóújfalu Facebook

A magyar bajnok 2-0-ra legyőzte az Omonia Nicosiát a futsal Bajnokok Ligájában, és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Az MVFC Berettyóújfalu az előző körben a grúz bajnokot búcsúztatta, majd megkapta a ciprusi bajnok Omonia Nicosiát a nyolcaddöntőbe jutásért rendezett összecsapáson. A magyar csapat ezúttal is idegenben lépett pályára az egy mérkőzéses párharcban, és Rafinha góljával már a 4. percben vezetéshez jutott. A vezetés megszerzése után szorossá vált a találkozó, de az MVFC jól védekezett, így előnyből várhatta a második játékrészt.

A második félidő magyar helyzetekkel kezdődött, majd Rábl János góljával folytatódott, a 25. percben lett 0-2 az állás. A folytatásban nyílt volt a mérkőzés, mindkét oldalon akadtak lehetőségek, de a ciprusiak hiába próbáltak meg mindent, a szépítés sem sikerült, így a Berettyóújfalu 2-0-ra nyert, és megérdemelten jutott tovább a párharcból.

A BL nyolcaddöntőjének sorsolását csütörtökön tartják, itt derül ki, hogy az MVFC mely csapat ellen lép pályára a legjobb nyolc közé kerülésért.

Omonia Nicosia–MVFC Berettyóújfalu 0–2 (0–1)
MVFC: Mezei – Horváth, Rafinha, Szabó, Rábl.
Csere: Sándor (k), Diece, Rézműves, Nagy I., Gál, Kártik, Sid, Szatmári, Nagy D.
Gólszerzők: 0–1 Rafinha (4.), 0–2 Rábl (25.)