Európa Liga: Szoros meccsen kapott ki a DVSC

2010. szeptember. 30., 18:20   |

Az Európa Liga csoportkörének második fordulójában a DVSC-TEVA együttese 1-0-ás vereséget szenvedett a Sampdoria otthonában, a mérkőzést eldöntő találatot Giampaolo Pazzini szerezte tizenegyesből.

Európa Liga, I csoport, 2. forduló:

Sampdoria - DVSC-TEVA 1-0 (1-0)
Gólszerző: Pazzini (11-esből) a 18. percben

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, de a 18. percben vezetést szerzett a Sampdoria, Laczkó Zsolt rántotta le Pazzinit a tizenhatoson belül, a sértett magabiztosan váltotta gólra a büntetőt (1-0). A gól után egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, a DVSC többször is veszélyt tudott kialakítani a hazai kapu előtt, de a helyzeteit nem tudta kihasználni. Ez nem változott a fordulás után sem, előbb Kiss Zoltán lövése suhant el centikkel a kapufa mellett, majd Czvitkovics Péter kétszer is betalálhatott volna a hazai hálóba, előbb egy kényszerítőt követően lőtt, de Curci nagy bravúrral védett, majd távoli lövése kerülte el nem sokkal a hazai kaput. A Sampdoriában a kezdő sípszótól pályán volt Koman Vladimir, a genovai csapat magyar légiósa, aki aktívan vette ki részét a hazai támadásokból. A 80. percben Koman megsérült, ezért az olasz gárda vezetőedzője lecserélte a magyar játékost. A DVSC-TEVA a lefújásig nem tudott a kapuba találni, így második mérkőzését is elvesztette az Európa Liga csoportkörében, ugyanakkor a magyar bajnok nem vallott szégyent neves olasz ellenfelével szemben.