Európa Liga: Vereséggel kezdett a Debrecen

2010. szeptember. 16., 23:26   |

Az Európa Liga csoportkörének 1. fordulójában a Metaliszt Harkiv 5-0-ra nyert a DVSC-TEVA vendégeként, a debreceniek az első félidő hajrájától Kabát Péter kiállítása után emberhátrányban futballoztak.

Európa Liga, I csoport, 1. forduló:

DVSC-TEVA - Metaliszt Harkiv 0-5 (0-2)
Gólszerző: Edmar a 24., Cleiton Xavier a 34., Edmar a 74., Fininho a 77., Valjajev a 89. percben
Kiállítva: Kabát a 42. percben

A DVSC a 24. percben került hátrányba, a Metaliszt egy komoly védelmi megingást használt ki. Taison tört be a tizenhatoson belülre az alapvonal mellett, majd élesen a kapu elé passzolt, a hosszú oldalon érkező Edmar fél méterről lőtt a kapuba (0-1). Nem sokkal a vezető gól után egyenlíthetett volna a DVSC, Kabát Péter lövésénél a kapufa mentette meg a vendégeket. A 34. percben Cleiton Xavier egy kényszerítőzés után tisztára játszotta magát, majd a kapuba lőtt (0-2). Az első félidő hajrájában tíz játékosra fogyatkozott a Debrecen, Kabát és Obradovics párharca után utóbbi látványosat esett, előbbi pedig piros lapot kapott. A második félidőben a debreceniek kezdtek aktívabban, de gólt a vendégek szereztek: Edmar a 74. percben egy szöglet után sarokkal helyezett a kapuba (0-3), majd a 77. percben Fininho távoli bombája akadt be a jobb felsőbe(0-4). A 89. percben Valjajev kiütésesre növelte a különbséget, a Metaliszt Harkiv végül 5-0-ra megnyerte a találkozót.