Fehérvár: döntetlen a Grasshoppers ellen

2006. augusztus. 10., 22:11   |

Az UEFA-kupa második selejtezőkörének első találkozóján Székesfehérvárott a Fehérvár FC 1-1-es döntetlent játszott a svájci Grasshoppers ellen.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy még nyílt a továbbjutás kérdése, két hét múlva, Zürichben dől el, melyik csapat léphet majd tovább.

Horváth az utolsó percben egyenlített

Fehérvár FC - Grasshoppers 1-1 (0-0)
Székesfehérvár, 5000 néző
Vezette: Michael Leslie Dean (David Babski, Darren Cann - mindhárom angol)

Fehérvár FC: Sebők Zs. - Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z. - Dvéri, Schwarcz, Bozsics - Alumona, Sitku, Dajics
Grasshoppers: Coltorti - Sutter, Schwegler, Weligton, Jaggy - Seoane, León, Salatic, Pinto - Ristic, Dos Santos
Csere: Dvéri helyett Farkas B. a 46., Dajics helyett Lattenstein a 46., Vincze Z. helyett Horváth G. a 78. illetve Dos Santos helyett Biscotte a 67., Ristic helyett Touré a 72., Pinto helyett Eduardo a 82. percben
Gólszerző: Horváth G. a 92. illetve Pinto a 70. percben
Sárga lap: Alumona a 44., Schwarcz az 56. illetve Weligton a 36., León a 78. percben

A Fehérvár nem adta fel

Bátran kezdett a fehérvári gárda, a találkozó elején fölényben futballozott Csertői Aurél együttese. Több helyzetet alakított ki a magyar csapat, s bár a svájciak játéka később javult, a jól futballozó Fehérvár minimum egyenrangú partnere volt a Grasshoppersnek. A második negyvenöt percben a csapatok bátrabb játékkal rukkoltak elő. Magyar részről Alumona, Farkas és Kuttor előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de a Grasshoppers jól védekezett, sőt! A 70. percben vezetést szerzett a svájci együttes: Pinto cselezte be magát a fehérváriak büntetőterületére, majd 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). A kapott gól dacára nagyon szimpatikusan küzdött a szurkolói által végig példásan biztatott magyar csapat, s a lefújás előtti percben egy jobb oldali szögletet követően a remek ütemben érkező Horváth Gábor fejesével egyenlített. A védő a 92. minutumban, Bozsics sarokrúgása után nyolc méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-1). Ez a találat életben tartotta a fehérváriak reményeit a két hét múlva következő visszavágó előtt...