Fehérvári győzelemmel zárult a 2007-2008-as bajnokság

2008. június. 02., 20:56   |

Az idei bajnokság utolsó meccsét Zalaegerszegen játszották, a ZTE a Fehérvárt fogadta, a szezonzárót a vendégek nyerték 3-1-re. Ezzel befejeződött a bajnokság, amelyet az MTK Budapest nyert – a kék-fehérek így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhatnak. A második (és egyben UEFA-kupás helyen) a DVSC-TEVA végzett, a harmadik (s mivel a Debrecen valószínűleg megnyeri a Magyar Kupát, szintén UEFA-kupa induló) a Győri ETO FC lett.

A vendégek sokkal motiváltabbak voltak

Zalaegerszegi TE FC - FC Fehérvár 1-3 (0-1)
Vezette: Solymosi Péter (Takács Gábor, Lémon Oszkár)
Gólszerző: Pekic a 73. illetve Horváth G. a 42., Nagy D. az 51., Sitku a 83. percben

Az első félidő mérsékelten élénk játékát ritkán színesítették helyzetek. A Fehérvár némileg aktívabb volt, mint a zalai gárda, s a vendégek a 42. percben meg is szerezték a vezetést: Dvéri Zsolt jobb oldali szögletét Fehér Zsolt középre fejelte, Horváth Gábor pedig hét méterről, a kapunak háttal állva a hálóba ollózott. Pogacsics Krisztián még hozzáért ugyan a labdához, de menteni már nem tudott (0-1). Az 51. percben a piros-kékek növelték előnyüket, Nagy Dániel 16 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (0-2). A 73. percben szépítettek a házigazdák, Koplárovics Béla bal oldali beadása után Damir Pekic lőtt a hálóba (1-2), ám a meccs, és egyben a bajnokság utolsó gólját a Fehérvár lőtte: Sitku Illés hat méterről vágta a labdát a léc alá (1-3).