Fehérváron nyert a címvédő

2008. szeptember. 19., 21:29   |

A Soproni Liga 8. fordulójának nyitó mérkőzésén az MTK idegenben győzte le a Fehérvár együttesét.

A szünet után döntött az MTK

FC Fehérvár - MTK Budapest 0-2 (0-0)
Bognár Tamás (Kovács Zoltán, Iványi István)
Gólszerző: Lambulics a 66., Szabó Ádám a 84. percben

Garami József, az MTK szakmai igazgatója ezen a mérkőzésen döntötte meg dr. Lakat Károly több évtizedes rekordját: a szekvezető 626. élvonalbeli meccsén ült a kispadon. Az edző nemcsak a csúcsdöntésnek örülhetett, csapata győzelemmel zárta a mérkőzést. Az első félidőben még a Fehérvár játszott pontosabban, ám a hazaiak határozatlanok voltak a kapu előtt, és nem tudták bevenni Végh Zoltán hálóját. A második félidőben az MTK kezdeményezőbb lett, és a 66. percben megszerezte a vezetést is: Pátkai Máté szabadrúgása után a hazai védők nem tudtak felszabadítani, Mladen Lambulics pedig 5 méterről, kissé balról, fordulásból a bal sarokba lőtt (0-1). Az MTK a gól után kontrákkal veszélyeztetett, és az egyik ellentámadásból meg is szerezte a második gólját: Szabó Ádám a félpályánál egy csellel megindult a kapu felé, rávezette a labdát Sebők Zsoltra, majd higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett (0-2). Újabb gól már nem született, második félidei játékával az MTK megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.