Fehérváron nyert a Ferencváros

2012. október. 07., 21:08   |

Az OTP Bank Liga 10. fordulójában a zöld-fehérek megérdemelt győzelmet arattak a Videoton otthonában.

Videoton - Ferencváros 1-2 (0-1)
Vezette: Iványi Zoltán (ifj. Tóth Vencel, Farkas Balázs)
Gólszerző: Nikolics (11-esből) a 69. ill. Józsi (11-esvből) a 6. Böde a 74. percben

A csütörtöki Sporting-verés után a Videoton a bajnokságban visszatért az elmúlt hetekben mutatott formájához, sorozatban negyedik meccsén maradt nyeretlen. A Ferencváros a 6. percben szerzett vezetést, a Caneira kezezése miatt megítélt büntetőt Józsi György váltotta gólra (0-1). A folytatás fordulatos, élvezetes játékot hozott, mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a meccs második találatára egy órát kellett várni. A 68. percben Paraiba esett el a 16-oson belül Klein szorításában, a játékvezető tiezenegyest ítélt, amelyet Nikolics Nemanja értékesített (1-1). Négy perccel később újra a vendégek vezettek, Somalia passza után Böde Dániel lőtt kapura, a megpattanó labda a hálóban kötött ki (1-2). A hajrá előtt bő tíz percig vihar miatt állt a játék, de a Videoton a pihenő alatt sem tudta rendezni a sorait, s így újabb mérkőzésen maradt pont nélkül.

FGSZ Siófok - DVSC-Teva 0-2 (0-1)
Radványi Ádám (Varga Zsolt, Márkus Tamás)
Gólszerző: Coulibaly (11-esből) a 33., Bódi a 62. percben

A hazaiak kezdték némi fölényben a mérkőzést, majd átvette az irányítást a Debrecen. A 33. percben a vendégek örülhettek gólnak: a Rezes László ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Adamo Coulibaly értékesítette (0-1). A 62. percben megszületett a második debreceni gól, Rezes bal oldali beadása után Bódi Ádám kapásból lőtt a jobb sarokba (0-2). A Siófok erejéből a szépítésre sem futotta a lefújásig, a győztes hajdúságiak egy pontra megközelítették az éllovas Győri ETO-t.

(fotó: vidi.hu)