Fontos pontokat szerzett a Kecskemét

2010. május. 17., 19:27   |

A Soproni Liga 28. fordulójából egy mérkőzést nem játszottak le a tervezett időpontban, a Kecskemét - Kaposvár összecsapás a pálya használhatatlansága miatt maradt el. A találkozót hétfőn délután pótolták be, a hazaiak 3-1-re nyertek, és jelentős lépést tettek a bennmaradás kiharcolása felé.

A Kecskemétnek feküdt jobban a vizes pálya

Kecskeméti TE-Ereco - Kaposvári Rákóczi 3-1 (1-0)
Vezette: Kassai Viktor (Erős Gábor, Vígh Tibor)
Gólszerző: Litsingi a 37., Csordás a 47., Motvai az 59., illetve Szepessy a 67. percben

A rendezőknek sikerült játékra alkalmas állapotba hozni a kecskeméti centerpályát, de a gyepszőnyeg továbbra is vizes volt, ami alaposan megnehezítette a csapatok dolgát. Az első félidőben a hazaiak kezdeményeztek többet és a 31. percben megszerezték a vezetést is: Bori Gábor jobb oldali beadása után Francis Litsingi 6 méterről a jobb sarokba továbbította a labdát (1-0). A második játékrész gyors kecskeméti találattal kezdődött, Aleksandar Alempijevic balról adott középre, Csordás Csaba pedig 12 méterről csúsztatott a bal sarokba (2-0). Az 59. percben eldőlt a három pont sorsa, ezúttal is Bori adott középre veszélyesen, a kaposvári védők nem tudtak felszabadítani, Montvai Tibor pedig közelről a kapu közepébe passzolt (3-0). A 67. percben a vendégek megszerezték a szépítő gólt, Kulcsár Kornél néhány csel után Szepessy Róbertet hozta játékba, ő pedig 14 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-1). Az eredmény a lefújásig már nem változott, győzelmével a Kecskemét fontos lépést tett a bennmaradás felé, öt pontra eltávolodott a kieső zónától.