Fradi-siker a Megyeri úton

2017. március. 04., 19:58   |

A Ferencváros Gera Zoltán góljával 1-0-ra legyőzte idegenben az Újpestet az OTP Bank Liga 22. fordulójában.

Újpest FC - Ferencváros 0-1 (0-1)
Gólszerző: Gera a 35. percben

Az Újpest és a Ferencváros derbijének első félórája kevés helyzetet hozott, becsülettel gyűrték ugyan egymást a csapatok, de nem volt látványos a játék. A 35. percben aztán egy szabadrúgásból vezetést szerzett a Fradi, Gera Zoltán 17 méterről tekert a sorfal mellett a kapuba, úgy, hogy a labda még megpattant egy újpesti játékoson (0-1). A második félidőben az Újpest valamivel bátrabban próbált támadni, de nem sok sikerrel, továbbra sem találta a fogást az ellenfél védelmén. A legnagyobb hazai helyzetet Lázok János hagyta ki a 75. percben, amikor 4 méterről a kapu fölé lőtt. Az utolsó negyedórában elkeseredetten támadott az Újpest, de hiába, a Fradi megőrizte előnyét, 1-0-ra megnyerte a találkozót.