Fradi-vezetéssel ért véget az alapszakasz, következnek a helyosztók a Jet-Sol Ligában

2019. május. 13., 18:42   |

Fotó: fradi.hu

Lejátszották az utolsó mérkőzést is a csapatok a Jet-Sol Liga alapszakaszában. A Ferencváros egy mérkőzést veszített el a teljes idényben, az MLE kettőt nyert. A harmadik helyen most a DVTK áll, a diósgyőriek a Haladás-Viktóriával küzdenek a bronzért a rájátszásban

Szent Mihály–Haladás-Viktória 0–2 (0–1)
Gólszerzők: Siklér Kinga (36.), Öreg Cintia (74.)

A Haladás-Viktória 2–0-ra legyőzte a Szent Mihály csapatát a Jet-Sol Liga 21. fordulójában, de az már korábban eldőlt, hogy a makói csapat nem tudja befogni a szintén vereséget szenvedő ETO-t, így osztályozót kell játszania a bennmaradásért.

A szombathelyiek Siklér Kinga révén szerezték meg a vezetést a 36. percben, majd Öreg Cintia is betalált a 74.-ben. A helyezések tekintetében már nem volt tétje ennek a találkozónak, hiszen az Astra sehogy sem érhette volna utol a Haladás-Viktóriát.

Astra–Ferencvárosi TC 2–5 (2–0)
Gólszerzők: Sipos Lilla (33.), Krascsenics Petra (38.), illetve Kocsán Petra (62.), Szabó Viktória (65.),Allegra Poljak (67., 78.), Fenyvesi Evelin (82.)

Pláne, hogy az üllői együttes 2–0-ás félidei vezetés után a második játékrészben 5–2-re kikapott a Ferencvárostól pályaválasztóként. Az Astránál Sipos Lilla (33.) és Krascsenics Petra (38.) volt eredményes. A listavezető azonban összeszedte magát a szünetben és húsz perc alatt kiegyenlített (Kocsán Petra, 62.; Szabó Viktória, 65.), majd Allegra Poljak (67., 78.) duplájával átvette a vezetést. A végeredményt Fenyvesi Evelin állította be a 82. percben.

DVTK–MLE 2–0 (1–0)
Gólszerzők: Biljana Bradic (41.), Hanna Barker (52.)

A kupadöntőre készülő DVTK a már biztos kieső MLE csapatát fogadta és győzte le két légiósa találatával: előbb Biljana Bradic (41.), majd Hanna Barker (52.) is megzörgette a hálót. Előbbi 25 góllal az alapszakasz gólkirálynője lett.

MTK Hungária FC–Győri ETO FC 3–1 (2–1)
Gólszerzők: Kós Petra (34.), Csányi Diána (40.), Pinczi Anita (93.), illetve Gődér Brigitta (37.)

A bajnoki döntős MTK szintén hozta utolsó mérkőzését a finálé előtt: pályaválasztóként győzte le az ETO csapatát 3–1-re. A mérkőzés első gólját Kós Petra lőtte a 34. percben, de három perc múlva az ETO Gődér Brigitta tizenegyesével egyenlített. Az MTK-nak azonban még a félidő vége előtt sikerült visszaszereznie a vezetést, Csányi Diána talált be a 40. percben. A hosszabbításban aztán Pinczi Anita (93.) is eredményes volt, ezzel lett a vége 3–1.

Következik a rájátszás:

A bajnoki címért az alapszakaszt toronymagasan, a második helyezettet 16 ponttal megelőzve megnyerő Ferencváros mérkőzik meg a címvédő MTK-val. A bajnoki döntő – amely két győztes mérkőzésik tart – menetrendje a következő módon alakul:
1. meccs: 05.27., hétfő, 15:00: FTC–MTK
2. meccs: 06.02., vasárnap,14:00: MTK–FTC
3. meccs, ha szükséges: 06.05., szerda, 20:00: FTC–MTK

Az M4Sport mindhárom találkozót élőben közvetíti.

Az NBII rájátszása:

A feljutástért a két NB II-es bajnok csap össze első körben. A keleti csoportot a Kelen SC, míg a nyugatit a Mol Vidi FC nyerte meg. E párharc két mérkőzésen dől el. A győztes a következő szezont az NB I-ben kezdheti meg. De a vesztes csapatnak is lesz még erre esélye, ugyanis osztályozót játszik a Jet-Sol Liga 7. helyezettjével, a Szent Mihállyal, ami szintén két találkozón dől el – a győztes a 2019/20-as idényben NB I-es csapat lesz.

1. meccs: 05. 25-26.: Kelen SC–MOL Vidi FC
2. meccs: 06. 1-2.: MOL Vidi FC–Kelen SC