FTC–Újpest: Parádés meccset hozott a derbi

2016. szeptember. 24., 22:48   |

Az OTP Bank Liga 11. fordulója a 218. FTC–Újpest derbivel zárult, melyet mindkét csapat megnyerhetett volna, de végül 3–3-as döntetlennel ért véget.

A címvédő Ferencváros 3–3-as döntetlent játszott a vendég Újpest FC-vel a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 11. fordulójának zárómérkőzésén.

A lila-fehérek legutóbb 1994 augusztusában tudtak három gólt szerezni az FTC vendégeként. Ezt megelőzően 2010-ben, az Újpest 6-0-s sikerét hozó rangadón született hat gól ebben a párosításban. A két csapat 1932, 1939, 1942, 1952 és 1967 után hatodik alkalommal játszott 3–3-as döntetlent egymással az NB I-ben.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Ferencvárosi TC–Újpest FC 3–3 (1–2)
Groupama Aréna, 11 760 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Djuricin (11.), Leandro (60.), Pávkovics (65., öngól), illeve Diarra (20.), Balogh B. (38., 52. - a másodikat tizenegyesből)
sárga lap: Pintér Á. (45+2.), Nagy D. (52.), Djuricin (66.), Leandro (84.), illetve Nagy G. (45.), Diarra (68.), Pávkovics (74.)

Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Leandro, Cukic, Ramírez - Nagy D., Gera - Rju (Csernik, 65.), Hajnal (Radó, a szünetben), Lovrencsics (Pintér Á., 27.) - Djuricin

Újpest: Balajcza - Nagy T. (Nagy G., 23.), Kecskés, Pávkovics, Mohl - Windecker, Cseke, Bardhi, Balogh B. - Diarra (Andric, 73.), Angelov (Lázok, a szünetben)

A Ferencváros nagy helyzetével kezdődött a derbi, de Nagy Dominik elhibázta a lehetőséget, ám kisvártatva az osztrák Marco Djuricin megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A folytatásban is az FTC-nek voltak helyzetei, a mali Souleymane Diarra révén mégis az Újpest volt eredményes, aztán Balogh Balázs előbb a kapufát találta el, majd egy szép támadás végén a hálóba fejelt, így az Újpest 2–1-re vezetett a szünetben.

A második félidőt jól kezdték a vendégek, és mivel a Rju Szung Vu kezezése miatt jogosan megítélt büntetőt Balogh értékesítette, hamarosan már két találattal jobban álltak. Leandro a 60. percben csökkentette a Ferencváros hátrányát, és ez olyan lendületet adott a hazaiaknak, hogy – Pávkovics Bence öngóljának köszönhetően – kisvártatva egyenlítettek (3–3).

A végig fordulatos, váltakozó játékot hozó derbi igazságos döntetlennel zárult – a forduló korábbi mérkőzéseinek összefoglalóját itt olvashatja el.

Az első kört, azaz a szezon egyharmadát követően az előző idényben épphogy bennmaradó Vasas vezeti a labdarúgó OTP Bank Liga tabelláját.

Az angyalföldiek az újonc, jelenleg kiesőhelyen álló Mezőkövesdet győzték le 4–0-ra. A második helyre az egyre jobb formába lendülő, ezúttal a Honvéd otthonában diadalmaskodó Videoton jött fel, a Ferencváros a harmadik.

A bajnokságban most a világbajnoki selejtezők miatt három hét szünet következik.

Vasas–Mezőkövesd Zsóry FC 4–0
Paksi FC–MTK Budapest 0–0
Budapest Honvéd–Videoton FC 1–2
Swietelsky Haladás–Gyirmót FC 0–1
Diósgyőri VTK–Debreceni VSC 1–3
Ferencváros–Újpest FC 3–3