Futsal: a bajnoki cím kapujában a Haladás

2022. május. 30., 22:10   |

A Haladás megnyerte a bajnoki döntő második mérkőzését is, így pénteken biztossá válhat a címvédése.

A múlt heti, hazai pályán elért 3-1-es szombathelyi siker után Berettyóújfaluban találkozott egymással az MVFC és a címvédő Haladás. A szombathelyiek ezúttal is kiválóan kezdték a mérkőzést, de ellentétben a múlt heti mérkőzéssel, ezúttal gólokat is szereztek a meccs elején: előbb Dróth Zoltán, majd Sipos Gergő volt eredményes.

A Beri nem adta fel, és a félidő derekán egy perc alatt egyenlített, Nagy Imre és Szabó Péter volt eredményes. A Haladás még a szünet előtt visszavette az előnyt Vas Ádám góljával, így szombathelyi vezetésnél ért véget a játékrész.

A második félidő nagy csatát hozott, de gólt már nem, a Berettyóújfalu hiába tett meg mindent az egyenlítés érdekében, nem tudta bevenni ellenfele kapuját. A végeredmény 2-3 maradt, így a Haladás 2-0-ra vezet a három nyert meccsig tartó párharcban, és pénteken, hazai pályán bebiztosíthatja újabb bajnoki elsőségét.

MVFC Berettyóújfalu-Haladás VSE 2-3 (2-3)
Gólszerzők: Nagy 13., Szabó 14., ill. Dróth 7., Sipos 10., Vas 16.