Futsal: egyenlített a Haladás, kiesett a BME

2019. június. 04., 00:06   |

A szombathelyiek válogatott játékosaik góljaival múlták fölül a Berettyóújfalut.

A férfi futsalbajnokság helyosztóinak második meccseit játszották hétfőn. Az aranyéremért vívott párharc második felvonásán a Kútház Haladás 3-1-re legyőzte hazai pályán a bajnokság során eddig veretlen Berettyóújfalut, és ezzel 1-1-re alakította a három nyert meccsig tartó párharcot. A szombathelyiek góljait a válogatott kulcsemberei szerezték: előbb Alasztics Marcell, a Haladás kapusa volt eredményes, majd Da Silva Gomes egyenlítő találata után, a második félidőben Dróth Zoltán duplázott.

A bronzmérkőzésen is egyenlő az állás két meccs után, a Dunaferr gólnélküli első félidőt követően 3-0-ra felülmúlta a Veszprémet. A párharc itt két nyert meccsig tart.

Az 5. helyért a Rubeola 1-0-ra verte a Nyírgyulajt, itt szintén 1-1 az állás, a DEAC pedig 3-2-re nyert az Aramis otthonában, és ezzel megszerezte a 7. helyet. Eldőlt az egyenes kiesés elkerüléséért rendezett csata is, a Szigetszentmiklós 5-3-ra legyőzte idegenben a BME-t, így osztályozón harcolhatja ki a bennmaradást, míg a vesztes fél a másodosztályban kezdi meg a következő idényt.