Futsal: Az MVFC Berettyóújfalu az új bajnok

2019. június. 13., 11:28   |

Fotó: Berettyó Rádió

Az idény utolsó meccsén eldőlt, hogy az MVFC Berettyóújfalu az új bajnok a férfi futsalbajnokságban.

A Berettyóújfalu egészen a döntő párharcig veretlenül menetelt a bajnoki cím felé vezető úton, ám a Haladás elleni fináléban nem tudta megőrizni veretlenségét. A három nyert meccsig tartó döntő így a lehető legszorosabban alakul, négy meccs után 2-2 a párharc állása, és csütörtökön este az ötödik találkozó dönt a bajnoki aranyéremről.

A Berettyóújfalu a párharc eddigi hazai meccsein nehezen gyűrte le riválisát, az első találkozón 2-1-re, majd hosszabbítás után 6-4-re. A szombathelyi meccseket a Haladás nyerte, előbb egy 3-1-es sikerrel egyenlített, majd a negyedik találkozón döntetlen utáni büntetőrúgásokkal múlta felül riválisát.

A Berettyóújfalu esélyeit nagyban növeli, hogy Haladás a párharc negyedik meccsén több kulcsemberét is elvesztette: Milos Simic és Henrique Pocaia egyaránt piros lapot kapott, Dróth Zoltán pedig begyűjtötte ötödik sárga lapját, így egyikük sem lehet ott a mindent eldöntő összecsapáson.

A csütörtöki, berettyóújfalui találkozó 20.15-kor kezdődik, az M4 Sport élőben közvetíti.