Futsal MK: döntőbeli kiütéssel az ETO-é lett a kupa

2011. április. 24., 19:12   |

A Rába ETO nyerte meg a férfi futsalosok Magyar Kupájának 2010/11-es kiírását, miután a vasárnapi döntőben kiütéses, 9-0-ás vereséget mért az MVFC-Berettyóújfalura.

Bár a gyöngyösi Városi Sportcsarnokban rendezett fináléban a két legerősebb hazai együttes csapott össze egymással (a Rába ETO a bajnoki és az MK-címvédő, míg az MVFC tavalyelőtt volt bajnok és kupagyőztes, és a most futó bajnokság alapszakaszában is ez a két gárda végzett az élen), ez nem látszott meg a végeredményen. A győriek kilenc gólján nyolc játékos osztozott: Harnisch Ákos duplázott, Willian Neris, Mincho, Dróth Zoltán, Madarász János, Ion Al-Ioani, Diogo Moreno ésLódi Tamás egyszer-egyszer talált a kapuba. A Rába százszázalékos teljesítményt nyújtva, hat győzelmet aratva, az utolsó négy kupameccsén még gólt sem kapva hódította el a trófeát. A női futsalosok vasárnapi MK-döntőjében a Vesta Persecutor K és 3S 4-3-ra legyőzte az Univerzum-Aramist.