Futsal NB I: búcsúzott az élvonaltól az Újpest

2011. május. 12., 12:00   |

Az Ózdi VSE után az Újpest FC is búcsúzott a futsal bajnokság élvonalától, miután 3-2-re elveszítette a Rubeola FC Csömörrel szembeni alsóházi párharcot.

Az összecsapás csütörtökön rendezett utolsó, ötödik meccsén a csömöriek idegenben 4-1-es sikert arattak Angyalföldön az Újpest ellen. A szünetben még 0-0 volt az állás, ám a vendégek a második játékrész elején négy perc alatt 3-1-es vezetésre tettek szert, amivel eldöntötték a találkozót. A Rubeola – a Borsod Volánnal egyetemben – a folytatásban az NB II harmadik vagy negyedik helyezettjével játszik osztályozót az NB I-ben maradásért.   A bajnoki elődöntőben a Rába ETO a Colorspectrum Aramisszal, az MVFC Berettyóújfalu az FTC-6x6 Taxival találkozik; a párharcok első mérkőzéseire május 16-án kerül sor.   Futsal NB I, rájátszás, alsóház:   Újpest FC - Rubeola FC Csömör 1-4 (továbbjutott: a Csömör, 3-2-vel)