Futsal NB I: ETO–Berettyó párharc lesz a döntőben

2011. május. 27., 06:12   |

Csütörtökön kialakult a futsal NB I fináléjának párosítása, miután a Rába harmadszor is megverte az Aramist a rájátszás elődöntőjében.

A bajnoki címvédő ETO nem engedte ki kezéből a lehetőséget, és csütörtök este befejezte a szívósan küzdő Colorspectrum Aramis elleni párharcot a futsal NB I elődöntőjében. A csata negyedik mérkőzésén a győriek hosszabbítás után kerekedtek felül a házigazdákon. A zöld-fehérek bő fél óra játékot követően 3-0-s vezetésre tettek szert, de az Aramis az utolsó tíz percben egyenlített.     A ráadásban aztán nem ismertek kegyelmet a kisalföldiek, és a mesterhármasig jutó Dróth Zoltán vezérletével végül 6-4-es győzelmet arattak. Drucskó Zoltán, az ETO elnöke utóbb így fogalmazott: „Nemes ellenfél volt az Aramis, jól játszott, nagy energiákat kellett mozgósítanunk a legyőzéséhez.” A finálé párosítása papírforma-szerűnek mondható: az alapszakaszt megnyerő Rába a második helyezett Berettyóújfaluval találkozik majd. Futsal NB I, rájátszás, felsőház: Colorspectrum Aramis - Rába ETO 4-6 – hosszabbítás után (a párharc végeredménye: 1-3)