Gólparádéval állított be klubrekordot az ETO

2012. szeptember. 28., 21:28   |

A győriek hat gólt lőttek a Pápának az OTP Bank Liga 9. fordulójának pénteki játéknapján.

Győri ETO - Lombard Pápa 6-0 (3-0)
Andó-Szabó Sándor (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Kronaveter a 15., Varga a 33., Varga a 38., Koltai az 55., Varga a 63., Kronaveter a 85. percben

Az ETO a bajnokság legjobb formában lévő csapata, előző hat bajnokiját kivétel nélkül megnyerte, és úgy készülhetett a Pápa ellen, hogy egy újabb siker esetén klubcsúcsot állít be, hétnél még sosem tudott zsinórban több győzelmet szerezni története során. A Pápa nem tudta megnehezíteni a hazaiak dolgát, csak asszisztált a sima győri győzelemhez. Az ETO a 15. percben szerezte meg a vezetést, Rok Kronaveter egy bedobás után bújt ki a védők közül és lőtt a bal sarokba (1-0). A 33. percben Varga Roland előzte meg védőjét, és egy pontos beadást követően nagy erővel fejelt a hálóba (2-0). A védők a 38. percben sem tudták feltartóztatni Vargát, a támadó Koltai Tamás passzát követően lőtte ki kapásból a jobb sarkot (3-0). A szünet után sem változott a játék képe, a pápaiak védelme teljesen szétesett, a Győr pedig tetszés szerint vezette támadásait. Az 55. percben egy beadást Szűcs Lajos rossz helyre ütött ki, Koltai 7 méterről lőtt a jobb sarokba (4-0). A 63. percben Varga megszerezte a mesterhármashoz szükséges utolsó találatot is, Pátkai Máté labdaszerzése után kapott jó passzt a jobbösszekötő helyén, és 10 méterről lőtt a jobb sarokba (5-0). A 85. percben Kronaveter foglalta keretbe a meccsét, megszerezve az utolsó gólt is, Pátkai passzát követően lőtt a léc alá (6-0). A hajrában Sasa Stevanovic kihagyott egy büntetőt, így 6-0 maradt az eredmény.

MTK Budapest - FGSZ Siófok 1-1 (0-0)
Bognár Tamás (Kispál Róbert, Bozó Zoltán)
Gólszerző: Kanta a 81., ill. Kiss az 58. percben

A második helyen álló MTK és a nyeretlenül sereghajtó Siófok mérkőzése hazai győzelmet ígért, ám a Balaton-partiak alaposan megnehezítették a kék-fehérek dolgát, és nem sok hiányzott a győzelmükhöz. Az első félidő kevés helyzetet hozott, akkor is inkább a hazaiak próbálkoztak - eredmény nélkül. Az 58. percben váratlanul vezetést szerzett a Siófok, Pál Szabolcs beadása után Kiss Máté átvette a labdát, majd miután nem léptek ki rá, 16 méterről a bal sarokba lőtt (0-1). A 81. percben Kanta József 18 méterről, szabadrúgásból csavart a bal felső sarokba, megmentve az egyik pontot csapatának (1-1).