Gólzáporos mérkőzések, debütáló fiatal a Jet-Sol Ligában

2019. március. 27., 20:06   |

Szombathelyen hat gól esett, mind a hatot a válogatott labdarúgói szerezték. Ismét hiába vezetett az ETO, a végén nem szerzett pontot a Jet-Sol Ligában.

Győri ETO FC–Astra 1–3 (0–0)
Gólszerzők: Csizi Fanni (49.), illetve Krascsenics Petra (68.), Dominika Dikanová (75.), Krascsenics Csilla (90.)

Lejátszották a Jet-Sol Liga 15. fordulóját a hétvégén. Az ETO az Astrát látta vendégül és Csizi Fanni a 49. percben be is talált ellene. Az ETO a 68. percig őrizte előnyét, akkor Krascsenics Petra egyenlített, majd a 75.-ben Dominika Dikanová már a vezetést is megszerezte, majd a 90. percben a másik Krascsenics testvér, Csilla is eredményes volt, így lett a vége 3–1.

MLT–MTK 0–5 (0–1)
Gólszerzők: Csorbai Nikolett (31.), Oláh Adrienn (73., 88.), Mátyás Noémi (76.), Magyar Judit (84., öngól)

Az MLE–MTK mérkőzésen a papírforma érvényesült, a vendégek 5–0-ra nyertek: Csorbai Nikolett (31.), Oláh Adrienn (73., 88.), Mátyás Noémi (76.) talált be és a hazaiak helyzetét egy öngól is rontotta, a 84. percben Magyar Juditról került saját kapujába a labda.

DVTK–Szent Mihály 5–0 (1–0)
Gólszerzők: Biljana Bradic (4., 66., 69., 80.), Hanna Barker (46.)

A DVTK–Szent Mihály mérkőzés is hasonlóan zajlott, csak itt a házigazdák arattak 5–0-s győzelmet, így a diósgyőriek már 12 rúgott gólnál tartanak az eddig lejátszott három tavaszi mérkőzésük alatt, miközben egyet sem kaptak. A DVTK újoncot is avatott a bajnokságban: a 86. percben Kóka Jázmin, az U19-es csapat kapitánya kapott lehetőséget. Biljana Bradic tovább növelte előnyét a góllövőlistán, a hétvégi négy góljával már 20 találatnál jár. Mellette Hanna Barker volt ismét eredményes – az amerikai csatár, aki télen csatlakozott a DVTK keretéhez, három mérkőzésen már öt gólt szerzett.

Haladás-Viktória–Ferencváros 2–4 (1–1)
Gólszerző: Rácz Zsófia (38., 55.), illetve Kocsán Petra (21., 68., 78.), Mosdóczi Evelin(63.)

A listavezető Ferencváros elhozta a három pontot Szombathelyről, úgy, hogy a két csapat hat góljának mindegyikét magyar válogatott játékos szerezte. A fővárosiakat Kocsán Petra a 21. percben juttatta vezetéshez, amire Rácz Zsófia duplával válaszolt (38., 55.). A szombathelyi remények 8 percig élhettek, akkor ugyanis Mosdóczi Evelin (63.) egyenlített, majd ismét Kocsán Petra (68.) révén szerzett vezetést a Ferencváros, aki aztán a 78. percben végleg eldöntötte a mérkőzést.

Simple Női Kupa: sorozatban harmadszor aranyérmes az ETO