Győri győzelem Újpesten

2008. május. 16., 20:00   |

A Soproni Liga 28. fordulóját a pénteki Újpest - Győr mérkőzés nyitotta. A mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, ám végül 3-1-re a vendégek nyertek, így a lila-fehérek jelentős lépéshátrányba kerültek a bajnoki címért folytatott versenyfutásban az MTK-val és a Debrecennel szemben.

Bajzát kettőt lőtt a Szusza-stadionban

Újpest FC - Győri ETO FC 1-3 (1-1)
Vezette: Arany Tamás (Takács Gábor, Szalai Zoltán)
Gólszerző: Tisza a 25. illetve Bajzát a 36. Juhár (öngól) az 52., Bajzát a 67. percben

A remek iramú mérkőzést a lila-fehérek kezdték veszélyesebben, s bár eleinte csak helyzetekig jutottak, a 25. percben megszerezték a vezetést: Tisza Tibor nagyszerű mozdulattal vette át a labdát, majd jó 20 méterről a kapu jobb alsó sarkába bombázott (1-0). A kapott gól után felélénkült az ETO, amely a 36. percben meg is szerezte az egyenlítő gólt, Józsi György adott a 16-oson belülre érkező Bajzát Péter elé, aki a háló jobb oldalába lőtt (1-1). Az 52. percben aztán a vezetést is megszerezte az egyre lendületesebben futballozó Győr, Koltai Tamás beadása után Balajcza Szabolcs éppen Juhár Tamásra ütötte a labdát, akiről az a hálóba pattant (1-2). A házigazdák próbáltak egyenlíteni, de az újabb gólt is a zöld-fehérek szerezték, a 67. percben Bajzát közelről fejelt a kapuba (1-3). Az eredmény később már nem változott, a Győr bravúros győzelmet aratott a Megyeri úton.