Győzelemmel búcsúzott a bajnokságtól a Vasas

2008. május. 30., 17:33   |

A Soproni Liga záró fordulójának első mérkőzésén az angyalföldiek a Nyíregyházát fogadták, s bár a félidőben még egygólos hátrányban voltak, végül megnyerték a mérkőzést.

A szünet után találtak magukra az angyalföldiek

Vasas - Nyíregyháza Spartacus FC 3-1 (0-1)
Vezette
: Iványi Zoltán (Albert István, Medovárszki János)
Gólszerző:Lázok az 53., Pandúr a 70., Németh N. a 90. illetve Lippai (11-esből) a 45. percben

Az első félidő nem hozott magas színvonalú játékot, de mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek. A játékrész egyetlen gólja a hajrában esett, amikor egy kezezés miatt megítélt büntetőt Lippai Ákos értékesített (0-1). Fordulás után rákapcsolt a Vasas, és már az 53. percben megszerezte az egyenlítő találatot: a hazaiak legaktívabb játékosa, Lázok János kapott jó labdát a vendégek 16-osa előtt, majd 8 méterről higgadtan a bal sarokba helyezett (1-1). Lázok a 70. percben előkészítőként jeleskedett, beadása után Pandúr Péter talált közelről a nyíregyházi kapuba (2-1). A folytatásban mindkét gárda alakított ki helyzeteket (a hazaiak többet), de csak az angyalföldiek találtak a kapuba: a 90. percben vezetett kontra végén Németh Norbert egy 15 méteres lövéssel állította be a 3-1-es végeredményt, vagyis a Vasas búcsúzott győzelemmel az idénytől.