Győzelemmel kezdett az MTK

2007. július. 19., 23:18   |

Az MTK Budapest az UEFA-kupa első selejtezőjének első meccsén az örmény MIKA Asztarah együttesét fogadta Újpesten, a Szusza Ferenc Stadionban. A kék-fehérek 1-1-es félidőt követően 2-1-re győztek.

Az első játékrészben az MTK fölényben játszott, s a 20. percben előnyt is szerzett: Kanta szabadrúgása után Pintér fejelt 10 méterről a vendégek kapujába (1-0). A félidő hátralévő idejében is a magyar csapat futballozott fölényben, s több lehetősége is adódott előnye növelésére, ám a 45. percben Kleber Luis révén váratlanul egyenlített az örmény gárda (1-1).

Fordulás után kissé élénkebbé vált az örmény együttes, ám az újabb gólt az MTK szerezte: az 57. percben Urbán lőtt a jobb alsó sarokba (2-1). Ezután is a magyar alakulat tagjai előtt adódott több lehetőség - Urbán még a felső lécet is eltalálta, sőt, Lambulic a 94. percben 11-est is hibázott. Újabb találat viszont már nem született, így az MTK Budapest egygólos előnnyel várhatja a visszavágót.

MTK Budapest - MIKA Asztarah 2-1 (1-1)
Gólszerző: Pintér (20.), Urbán (57.) illetve Kleber Luis (45.)