Győzelemmel zárta az őszt a Ferencváros

2014. december. 05., 21:04   |

Kukuruzovic és Gera góljaival nyert a Ferencváros a Pápa ellen az OTP Bank Liga 17. fordulójának nyitómérkőzésén.

Ferencváros-Lombard Pápa 2-0 (2-0)
Vezette: Szabó Zsolt
Gólszerző: Kukuruzovic a 28., Gera a 36. percben

A pápaiak bátran kezdték a mérkőzést, de a Ferencváros hamar magához ragadta az irányítást, és a 28. percben megérdemelten szerezte meg a vezetést: egy jobb oldali beadás után Csizmadia próbált felszabadítani, de rossz helyre pattant róla a labda, Stjepan Kukuruzovic senkitől sem zavartatva lőhetett 13 méterről a bal felső sarokba (1-0). A 36. percben Bogunovics teljesen fölöslegesen szabálytalankodott Nagy Dominikkal szemben a 16-os vonalánál, a megítélt büntetőt Gera Zoltán értékesítette (2-0). A második félidőben kiengedett kissé a Fradi, a pápaiak több helyzetet is kialakítottak, kapufát lőttek és ziccert is hibáztak, közelebb kerülni azonban nem tudtak a lehetőségeiket szintén elpuskázó hazaiakhoz. A Ferencváros győzelmével feljött a harmadik helyre, de a riválisok a következő két napban visszaelőzhetik.