Győzelmével megelőzte a Kaposvárt az Újpest

2012. március. 16., 19:12   |

Az OTP Bank Liga 20. fordulójának pénteki játéknapján az Újpest megszerezte első tavaszi győzelmét.

Újpest FC – Kaposvári Rákóczi 3–1
Becséri Dániel (Viszokai László, Farkas Balázs)
Gólszerző: Remili a 20., Kabát az 54., Kabát a 85., ill. Grumics az 52. percben

Az újpestiek léptek fel támadó felfogásban, a vendégek a fegyelmezett védekezésre helyezték a hangsúlyt. A 20. percben vezetést szereztek a házigazdák, Kabát Péter tört kapura, s noha Zsók József szerelni tudta, az érkező Remili Mohamed hét méterről a jobb sarokba helyezett (1-0). A gól után a Rákóczi bátrabban kezdett játszani, de helyzeteket nem tudott kialakítani. A fordulás után hamar egyenlített a Kaposvár, Bojan Pavlovics pontos beadását követően Miroszlav Grumics 6 méterről fejelt a hálóba (1-1). Az Újpest két perc múlva visszaszerezte a vezetést, Kabát 22 méterről, szabadrúgásból csavart a jobb sarokba (2-1). A 85. percben is Kabát villant, egy jobb oldali beadást követően lőtt közelről a hálóba (3-1). Győzelmével az Újpest megelőzte a Kaposvárt a tabellán.