Vasárnap két mérkőzéssel zárult az OTP Bank Liga 18. fordulója.

Ferencváros-Győri ETO 1-1 (0-0)
Solymosi Péter
Gólszerző: Leonardo a 74., ill. Varga a 87. percben
Kiállítva: Pavlovics a 93., ill. Svec a 83., Lipták a 93. percben

Az első félidő a győrieké volt, a Ferencváros nem igazán jutott el lehetőségekig, míg a vendégek többször is vezetést szerezhettek volna, a legnagyobb helyzetet Dudás Ádám hagyta ki, lövését Dibusz Dénes bravúrral védte. A második félidőben nagyot változott a játék képe, a Fradi - részben a szünetben eszközölt két cserének köszönhetően - átvette az irányítást, kapuja elé szögezte az ETO-t, és a 74. percben, Leonardo találatával a vezetést is megszerezte (1-0). A 83. percben Svec szabálytalankodott a tizenhatoson belül Böde Dániellel szemben, a győri védő piros lapot kapott, az ETO tizenegyest végezhetett el, Böde gyengén helyezett lövését azonban védte Lubos Kamenar. A biztos győzelemből így lett végül pontvesztés a hazaiak számára, a 87. percben ugyanis egy bal oldali támadás végén Rudolf Gergely beadása után Varga Roland pofozta közelről a kapuba a labdát (1-1). Az eredmény a lefújásig nem változott, a pályán tartózkodó játékosok száma azonban két fővel is csökkent, egy szabadrúgás előtti helyezkedésnél történt szabálytalanságért Lipták Zoltán és Mateo Pavlovics is pirosat kapott. DVTK - DVSC-Teva 1-1 (1-1)
Vezette
: Vad II István
Gólszerző: Futács a 17., ill. Volas a 15. percben
Kiállítva: Abdouraman a 45. percben

A debreceniek kezdték veszélyesebben a mérkőzést, és a 15. percben megszerezték a vezetést is, Kulcsár Tamás jobb oldali beadását követően Dalibor Volas 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). Két perccel később ismét egyenlő volt az állás, Gohér Gergő bedobása után Futács Márkó az ötös bal sarkától a hálóba lőtt (1-1). A debreceniek irányítottak a folytatásban, a 45. percben pedig emberelőnybe is kerültek, Mohamadou Abdouraman sokadik szabálytalansága után megkapta második sárga lapját. A fordulás után is a vendégek támadtak többet, de a Diósgyőr tíz emberrel is masszívan védekezett, sőt, egy-két lehetőséget is ki tudott alakítani. A második félidőben nem született gól, így a döntetlennel zárult a meccs, vagyis a tabella első hat helyezettje kivétel nélkül döntetlennel kezdte a tavaszt.