Győzött Albániában a Honvéd, döntetlennel kezdett az MTK

2012. július. 05., 22:56   |

A Budapest Honvéd és az MTK Budapest is megkezdte szereplését a nemzetközi porondon.

Az Európa Liga selejtezőjének első fordulójában a Budapest Honvéd az albán Flamurtari otthonában lépett pályára. Marco Rossi együttese jól kezdte a mérkőzést, de később a hazaiak átvették az irányítást, és több nagy helyzetet is kidolgoztak a magyar kapu előtt. A fordulás után mégis a Honvéd szerzett vezetést, Délczeg Gergely beadása után Vernes Richárd lőtt 8 méterről a hálóba. A hátralévő időszakban a kispestiek taktikusan őrizték a vezetést, és egygólos előnyből várhatják a jövő heti visszavágót.

Az MTK Budapest hazai pályán fogadta a szlovák Senicát. Garami József együttese fölényben játszott az első félidőben, és a 30. percben megszerezte a vezetést is, ekkor Zsidai László jó ütemű indításával Lázok János lépett ki, majd éles szögből a hálóba lőtt. Az 55. percben Kálnoki-Kis Dávidot második sárgával kiállította a játékvezető, a szlovákok pedig nem sokkal később kiegyenlítettek: egy szöglet után röviden szabadítottak fel a hazai védők, a visszaívelt labdát Rolando Blackburn fejelte 8 méterről a kapuba. A 65. percben a kék-fehérek tíz emberrel is büntetőhöz jutottak, ám Kanta József a kapu fölé lőtt, így maradt az 1-1, a két csapat jövő héten Szlovákiában dönti el a továbbjutást.