Hajrában szerzett góllal nyert a Győr

2010. november. 28., 19:50   |

A Monicomp Liga 16. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a Győri ETO 2-1-re legyőzte hazai pályán az Újpestet, Fouad Bouguerra góljára Simon Krisztián még válaszolni tudott, de a hajrában született Nicolas Ceolin-gólra már nem érkezett válasz a fővárosiak részéről.

Győri ETO FC - Újpest FC 2-1 (1-0)
Vezette: Iványi Zoltán (Szpisják Zsolt, Medovarszki János)
Gólszerző: Bouguerra a 41., Ceolin a 86., illetve Simon a 61. percben

Már az első percekben is gólra törően játszottak a csapatok, a 12. percben egy lepattanó labda került Völgyi Dániel elé, aki bevette a vendégek kapuját, ám a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot. A 36. percben Balajcza Szabolcs feleslegesen lépett ki kapujából egy hazai támadásnál, majd Marko Dinjar emelt az üresen hagyott kapura, de a vendégek védelme a gólvonal előtt menteni tudott. A 41. percben a győriek feltörték az újpesti védelmet, Rati Aleksidze passza után Fouad Bouguerra 10 méterről talált a fővárosiak kapujába (1-0). A fordulás után az Újpest egyenlíteni tudott, a 61. percben egy szöglet után Sasa Stevanovic az érkező Simon Krisztián elé ütötte a labdát, a vendégek játékosa pedig 15 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1). Úgy tűnt, hogy a csapatok megosztoznak a pontokon, ám a hajrában a Győr újra előnybe került: a 86. percben a hazai cserék szerezték meg a három pontot érő gólt, Carlos Marinelli beadása után Nicolas Ceolin hat méterről fejelt a hálóba (2-1).