Hajrágóllal nyert rangadót a Videoton

2012. május. 13., 20:23   |

Az OTP Bank Liga 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a fehérváriak a Győri ETO-t győzték le.

Videoton - Győri ETO 2-1 (0-0)
Vezette:
Andó-Szabó Sándor (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Nikolics a 47., Sándor a 90., ill. Koltai a 49. percben

A bajnoki cím már szombaton eldőlt, de a második helyért még nagy csatát vív egymással a Videoton és a Győri ETO, így a két csapat mai mérkőzésének is jókora tétje volt. A fehérváriak veszélyesen játszottak az első félidőben, de csak helyzetekig jutottak el, Sasa Stevanovic több nagy védést is bemutatva megőrizte kapuját a góltól. A fordulás után nem sokat kellett várni az első hazai találatra, a 47. percben Mitrovics szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Nikolics Nemanja pedig 6 méterről a jobb sarokba fejelt (1-0). Két perccel később egyenlített az ETO, Vinicius nagy hibáját követően Koltai Tamás került helyzetbe, majd a kifutó Bozovic fölött a hálóba emelt (1-1). A 90. percben megszerezte a győztes gólt a hazai csapat, Sándor György 25 méterről bombázott a léc alá (2-1).

DVTK - Budapest Honvéd 2-1 (1-1)
Vezette:
Bognár Tamás (Lémon Oszkár, Mohos Milán)
Gólszerző: Tisza a 24., Tisza a 47., ill. Délczeg a 3. percben

A Honvéd már a 3. percben vezetést szerzett, Ivancsics Gellért labdájával Délczeg Gergely fordult kapura, majd balról, éles szögből, mintegy 9 méterről a bal sarokba lőtt (0-1). A 24. percben az alapvonal közeléből végzett el szabadrúgást a DVTK, Luque visszagurított labdájára Tisza Tibor érkezett, és 10 méterről a bal sarokba lőtt (1-1). Az első félidő nagy Honvéd-helyzetekkel zárult, a második pedig diósgyőri góllal kezdődött, Tisza 12 méterről, jobbról vállalkozott lövésre, az egyik védő lábán megpattanó labda a kapuba kötött ki (2-1). A hazaiak a hátralévő időben megőrizték (sőt, helyzeteik alapján növelhették is volna) előnyüket, és megnyerték a mérkőzést.