Harmadik az FTC, és egy pont az előnye

2011. május. 15., 16:28   |

A Monicomp Liga 29. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén a Szombathelyi Haladás 1-1-et játszott a Ferencvárossal.

Szombathelyi Haladás - Ferencvárosi TC 1-1 (0-0)

Vezette: Andó-Szabó Sándor (Berettyán Péter, Takács Gábor)

Gólszerző: Iszlai (11-esből) az 50., ill. Rósa D. a 60. percben

Kiállítva: Nagy II Gábor a 77., ill. Heinz a 89. percben

A Ferencváros értékes döntetlennel távozott Szombathelyről, így egypontos előnyre tett szert a harmadik helyért zajló többszereplős küzdelemben. A 19. percben Csizmadia Csaba a 16-oson belül buktatta Nagy Gábort, amiért a bíró büntetőt ítélt a hazaiak javára. A 11-est Tóth Péter fölé emelte. A második félidő elején újfent tizenegyeshez jutott a Haladás, ezt Iszlai Bence végezte el, és ő nem hibázott: higgadtan a jobb alsóba helyezett (1-0). Egy óra játék után egyenlített a Fradi: Rósa Dénes hozta fel a labdát a hazaiak térfelén, s úgy 25 méterről hatalmas gólt lőtt, a labda a bal felső sarokban landolt (1-1). A 77. percben megfogyatkoztak a szombathelyiek, mivel Nagy II Gábor megkapta a második sárga lapját, egyúttal a vele járó pirosat. A hátralévő időben kevés volt a folyamatos játék, a vezetőedzők összesen ötször cseréltek. A 89. percben kiegyenlítődött a csapatok létszáma, a törlesztő Marek Heinzet ugyanis Andó-Szabó Sándor játékvezető kiállította.