Három hazai siker, négyet lőtt a KTE

2023. augusztus. 26., 22:14   |

Mindhárom szombati OTP Bank Liga-mérkőzés hazai sikerrel ért véget: a KTE a Puskás Akadémiát győzte le 4-1-re, a DVTK 2-0-s sikerrel zárt a Kisvárda elleni összecsapást.

Kecskeméti TE-Puskás Akadémia 4-1 (2-0)

A forduló rangadóján a Kecskemét két tizenegyesgóllal a szünetre kétgólos vezetést szerzett a Puskás Akadémia ellen. Az eredmény csalóka volt, mert a felcsútiak alakítottak ki több helyzetet az első 45 percben, de ki is hagyták őket. A fordulás után a Puskás Akadémia is kapott egy büntetőt, amelyet értékesített is, de a folytatásban már a Kecskemét dominált, és két további találattal eldöntötte a mérkőzést. A hazaiak U21-es válogatott támadója, Horváth Krisztofer gólt lőtt, gólpasszt adott és kiharcolt egy büntetőt is, vagyis oroszlánrészt vállalt csapata diadalából.

DVTK-Kisvárda 2-0 (2-0)

Az első félidőben az első hazai sikerére hajtó DVTK alakított ki több helyzetet, de a játékrész hajrájáig nem tudott gólt szerezni. A szünethez közeledve azonban kétszer is eredményes volt, Gera Dániel és Edomwonyi vette be a vendégek kapuját. A második félidő is a hazaiaké volt, a helyzeteik alapján további gólokat is szerezhettek volna, de végül maradt a 2-0 a lefújásig.

Újpest FC-ZTE 2-1 (1-0)

Egy percet sem kellett várni a hazaiak vezető találatára, egy gyors akció végén Kiss Tamás jobb beadása után Csoboth Kevin fejelt a hálóba. A ZTE-nek szükséges volt egy bő negyedórára, mire rendezte a sorait, ezt követően azonban több hatalmas helyzetet is kialakított, Banainak bravúrt is be kellett mutatnia, és egy alkalommal a kapufa mentette meg a lila-fehéreket. A második félidőben Mim Gergely góljával egyenlített a ZTE, de mindössze egy perccel később, Ambrose találatával visszavette az előnyt az Újpest. A hátralévő időben a zalaiak már nem tudtak újítani, az Újpest 2-1-es győzelemmel zárta a találkozót.