Három mesterhármas, Fradi- és MTK-győzelem a Jet-Sol Ligában

2019. április. 15., 14:05   |

Fotó: vaol.hu

Az eredményeket tekintve egyoldalú mérkőzéseket játszottak a csapatok a női bajnokság hétvégi fordulójában. A legkisebb gólkülönbséggel (2–0) a DVTK verte az ETO-t, míg a legtöbb gólt (9–0) a Ferencváros termelte az MLE kárára.

A második helyezett MTK a Szent Mihály vendége volt a Jet-Sol Liga 17. fordulójában, a vendégek válogatott támadójának, Nagy Lillának négy perc is elég volt arra, hogy mesterhármast szerezzen (az 50., az 52. és az 54. percben is betalált). A kék-fehérek azonban nem álltak meg háromnál, a válogatottal nemrég még Portugáliában szereplő Csányi Diána és Tóth Barbara is eredményes volt, előbbi a 61., utóbbi a 66. percben.

Az MTK tehát újabb három pontot szerzett a hétvégén, riválisához, a Ferencvároshoz mégsem került közelebb, a zöld-fehérek ugyanis 9–0-ra átgázoltak az MLE csapatán. Már a negyedik percben megszerezték első góljukat a fővárosiak, ekkor Papp Luca talál be, aztán három perc múlva már Mosdóczi Evelin gólját ünnepelhették a hazaiak. Még az első játékrész vége előtt Allegra Poljak (13., 32.) és Róth Rebeka (28.) is betalált, valamint Mosdóczi Evelin (24.) is megduplázta góljai számát. A második félidő Kocsán Petráról szólt, a magyar válogatott támadó háromszor köszönt be (57., 73., 87.) a lefújásig.

A Haladás-Viktória két nyeretlen bajnoki után tudott újra győzni (korábban 4–2-re kikapott a Ferencvárostól, majd 2–2-t ért el az ETO vendégeként). Ezúttal az Astrát múlta felül Rácz Zsófia mesterhármasával: a válogatott játékos először a 10. percben talált be, aztán az 52. és a 89.-ben is, ezzel értékes három pontot szerezve csapatának, amely négy pontra ellépett az őt követő Astrától.

A rossz sorozatot futó ETO sorozatban az ötödik meccsen nem tudott győzni a bajnokságban, most a DVTK fogott ki a győrieken, akik az előző fordulókban háromszor veszítettek és egyszer döntetlent játszottak. A hazaiaknál Vachter Fanni a 63. percben volt eredményes – a női U19-es válogatottal a múlt héten még a spanyolországi Eb-selejtező elitkörben szereplő játékosnak ez volt a hetedik gólja a Jet-Sol Liga 2018/19-es kiírásában. A 2–0-s végeredményt a 74. percben Biljana Bradic állította be, aki immár 22 találatot jegyez, és továbbra is a góllövőlista élén áll.