Három pontot szerzett Debrecenben a Haladás

2015. augusztus. 10., 00:29   |

A Haladás ismét meglepetést okozott: elhozta a három pontot a Nagyerdei Stadionból az OTP Bank Liga egyetlen vasárnapi mérkőzésén.

DVSC-Teva - Haladás 0-1 (0-0)
Vezette: Vad II István
Gólszerző: Halmosi az 52. percben

Némi meglepetésre a mérkőzés első nagy helyzete a Haladás előtt adódott, Németh Márió passza után Martinez lőtte a bal kapufára a labdát. Ezt követően azonban elmaradtak a szombathelyi helyzetek, a Debrecen dominált, de nem volt elég határozott támadásban. A félidő legnagyobb helyzetét Bereczki Dániel hagyta ki, amikor nagy helyzetben rosszul találta el a labdát, majd Tisza Tibor távoli lövését védte vetődve Király Gábor. Az 52. percben váratlanul vezetést szerzett a Haladás, egy bal oldali támadás során Martinez egy csellel becsapta védőjét, okosan visszagurított az alapvonal közeléből, az érkező Halmosi Péter pedig 12 méterről a bal sarokba lőtt (0-1). A gól után kétségbeesetten rohamozott a Loki, de a Haladás 16-osánál rendre rossz megoldásokat választottak a támadók, ezúttal a cserék sem hoztak új lendületet a játékba. A Haladás rutinosan őrizte előnyét, egészen a lefújásig, így a Videoton FC után a Debrecen otthonából is három ponttal távoztak.