Három pontot szerzett Pécsett a DVTK

2012. május. 04., 19:16   |

Az OTP Bank Liga 27. fordulójának pénteki meccsén a diósgyőriek az első félidő elején és végén találtak a kapuba.

Pécsi MFC–Diósgyőri VTK 1–2 (1-2)
Németh Ádám (Szpisják Zsolt, Albert István)
Gólszerző: Causic a 11., ill. Luque a 2., Tisza a 45. percben

A vendégek már a 2. percben vezetéshez jutottak, Jimenez Luque a hazai 16-os jobb sarkának közeléből végzett el szabadrúgást, lövése után a labda a jobb sarokban kötött ki (0-1). A 11. percben a hazaiak is gólnak örülhettek egy szabadrúgás után, a legurított labdát Andrej Causic 22 méterről lőtte a bal sarokba (1-1). A folytatásban a diósgyőriek támadtak többet, és a félidő hosszabbításában visszavették az előnyt, Bacsa Patrik kiugratása után Tisza Tibor került helyzetbe, elvitte a labdát Dibusz Dénes mellett, majd az üres kapuba passzolt (1-2). A második félidőban a pécsiek többet birtokolták a labdát, de a DVTK játszott veszélyesebben, és miután újabb gól nem született, a vendégek megszerezték a három pontot.