Három ponttal távozott a Loki a Széktói Stadionból

2015. április. 10., 21:00   |

Az OTP Bank Liga 23. fordulójának pénteki játéknapján a DVSC-Teva 2-1-re nyert a KTE ellen.

A 15. percben Novák Csanád lépett ki a jobb oldalon, a középre gurítása lepattant Dusan Brkovicsról, ezután Szalai Dániel elé került a labda, aki okosan az érkező Kitl Miklós elé gurított, a fiatal játékos pedig tizennégy méterről higgadtan a bal alsó sarokba lőtt (1-0). Ezt követően kiegyenlített, küzdelmes játék alakult ki a Széktói Stadionban, mindkét oldalon akadtak kisebb lehetőségek. A 23. percben egyenlített a DVSC-Teva: egy kis szögletet követően Bódi Ádám huszonöt méterről, a tizenhatos bal sarkától a rövid felsőbe lőtt (1-1).

A második játékrészben érvényesíteni tudta akaratát a Debrecen, és a 61. percben magához ragadta a vezetést: Selim Bouadla az alapvonal előtt középre adta a labdát, a hosszún érkező Aleksandar Jovanovic pedig hét méterről, a jobb oldali kapufa érintésével a hálóba fejelt (1-2). A folytatásban komoly helyzetig nem jutottak a csapatok, bár a hatperces hosszabbításban többet támadott a KTE, a DVSC-Teva három ponttal távozott Kecskemétről, és ezzel megszakította a KTE 2014 októbere óta tartó hazai veretlenségi sorozatát.

Kecskeméti TE-DVSC-Teva 1-2 (1-1)
Vezette: Erdős József
Gólszerzők: Kitl Miklós a 15., illetve Bódi Ádám a 23., Aleksandar Jovanovic a 61. percben