Három ponttal távozott Fehérvárról a Debrecen

2009. március. 06., 21:10   |

A Soproni Liga 18. fordulójának egyetlen pénteki mérkőzésén a listavezető Debrecen Fehérvárra látogatott. A hajdúságiak Demjén első félidőben szerzett találatával nyerték meg a találkozót és a begyűjtött három ponttal megerősítették első helyüket. A Fehérvár nyolc mezőnyjátékossal fejezte be a találkozót, a játékvezető ugyanis két hazai futballistát is kiállított a második félidőben.

Hiába támadott többet a Fehérvár

Fehérvár FC - DVSC-TEVA 0-1 (0-1)
Vad II István (Ring György, Tóth István)
Gólszerző: Demjén a 15. percben
Piros lap: Farkas B. a 75., Horváth G. a 91. percben

A mérkőzés első perceiben a hazaiak igyekeztek fölénybe kerülni, de hiába volt aktívabb a Fehérvár, gólt a Debrecen szerzett: a 15. percben Czvitkovics Péter lövését követően a labda kipattant a nagyot védő Sebők Zsoltról, az érkező Demjén Gábor pedig 7 méterről a hálóba helyezett (0-1). A kapott gól után is a Fehérvár irányított, de a szünetig hiába talált kétszer is a kapuba, mindkét gólt érvénytelenítette a játékvezető. Fordulás után a Debrecen semmiféle veszélyt nem jelentett a hazai kapura, viszont jól őrizte előnyét, a Fehérvár nem tudta feltörni védelmét. A hazaiak pontszerzési reményei a 75. percben minimálisra csökkentek, Farkas Balázs kapott piros lapot Leandro felvágásáért. Az utolsó negyedórában már nem történt változás az eredményben (nem úgy a fehérvári létszámban, Horváth Gábor is a kiállítás sorsára jutott), a Debrecen megnyerte első idei bajnokiját és megerősítette első helyét a tabellán.