Háromgólos előnyt szerzett az Újpest ellen a Ferencváros

2014. december. 02., 20:05   |

Kedden hat mérkőzést rendeztek a Ligakupa nyolcaddöntői közül.

Kedden két párharc hozta valamelyik fél meggyőző fölényét, az MTK 3-0-ra győzni tudott Pakson, így nagy lépést tett a továbbjutás felé, míg a Ferencváros 4-1-re legyőzte az Újpestet. A zöld-fehérek bő félóra alatt megszórták ellenfelüket, a 34. percben már 4-0 volt az eredmény, Busai Attila a 29. percig egymaga három gólt szerzett. A második félidőben a Fradiban több fiatal is bizonyítási lehetőséget kapott, az Újpest pedig kihasználva rutinbeli fölényét, a 82. percben megszerezte a szépítő találatot, Sztaniszavljevics lövésével alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Bár mindkét vesztes együttes bevetette fiataljait, mégis meglepetésnek számít, hogy a Dunaújváros 2-1-re legyőzte az OTP Bank Liga éllovasát, a Videoton FC-t, a Győri ETO pedig hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a Szigetszentmiklóstól. A keleti derbin a Békéscsaba és a Nyíregyháza nem bírt egymással, nyugaton pedig a PMFC és a Haladás játszott döntetlent. A visszavágókat jövő héten rendezik.

Szerdára egyetlen mérkőzés maradt (Sopron-DVSC-Teva), a DVTK-Honvéd összecsapást (és a párharc jövő heti visszavágóját) ugyanis a diósgyőri pálya alkalmatlansága miatt az MLSZ Versenybizottsága elhalasztotta.

Ligakupa, nyolcaddöntő, keddi eredmények:

MVM-PAKS–MTK BUDAPEST 0–3 (0–0)
G: Hajdú a 6., Hajdú a 18., Hrepka a 28. percben

GYŐRI ETO–SZTK-ERIMA 1–2 (0–0)
G.: Mayer (60.), ill. Szepessy (65.), Bonifert (73.)

DUNAÚJVÁROS PASE–VIDEOTON 2–1 (2–0)
G.: Dodlek (23.), Muscat (44.), ill. Feczesin (11-esből, 85.)

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–2 (0–2)
G.: Szilágyi a 60., Balázs R. (11­-esből) a 84., ill. Pekár a 22., Bajzát a 29. percben.

PÉCSI MFC–HALADÁS 0–0

FERENCVÁROS-ÚJPEST FC 4-1 (4-0)
G.: Busai (12., 21., 29.), Holman (34.), ill. Sztaniszavljevics (82.)