Hátrányból nyert a Vasas

2008. október. 17., 21:33   |

A Soproni Liga 11. fordulójának nyitó mérkőzésén a Vasas a Győri ETO együttesét fogadta. Szünetben még a vendégek vezettek, a hazaiak azonban végül megszerezték a három pontot.

Fél óra alatt fordított a Vasas

Vasas - Győri ETO 2-1 (0-1)
Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)
Gólszerző: Németh a 61., Tóth A. a 78., illetve Bajzát a 4. percben

Az első helyzet gólt eredményezett a mérkőzésen, a győriek jutottak gyors vezetéshez a 4. percben: Bajzát Péter kapott jó indítást, betört a labdával a hazai 16-oson belülre, majd egy csel után 5 méterről a kapuba lőtt (0-1). A szünetig mindkét csapat előtt adódtak nagy helyzetek, az angyalföldiek kapufáig is jutottak, ám gól egyik oldalon sem esett. Fordulás után aktívabb volt és a 61. percben egyenlített is a Vasas: B. Tóth Balázs ívelt a bal szélről középre, az érkező Németh Norbert pedig közelről a hálóba továbbította a labdát (1-1). A 78. percben megszerezte a győztes találatot az angyalföldi gárda, egy szöglet után Tóth András fejesét még védeni tudta Sasa Stevanovic, a kipattanó azonban ismét Tóth elé került, aki ezúttal pontosabban célzott, és a bal sarokba bólintott (1-2). Második félidei teljesítménye alapján a Vasas megérdemelten szerezte meg a három pontot.