Hátrányból nyert a Videoton

2010. szeptember. 12., 20:09   |

Videoton FC - Szolnoki MÁV 3-1 (0-1)
Vezette: Oláh Gábor (Butkai Zsolt, Márton Zsolt)
Gólszerző: Lipták az 53., Sándor a 64., Alves a 76. (11-esből), ill. Alex a 41. (11-esből)
Kiállítva: Mile a 76. percben

A találkozó első félórájában a Videoton nagy erőkkel rohamozott, ám hiába alakította ki egymás után helyzeteit, a befejezéseknél rontottak a támadók. A félidő közepétől már a szolnokiak előtt is adódtak lehetőségek, és egyet ezek közül sikerült is kihasználniuk, a 41. percben Igor Pisanjuk felvágásáért megítélt büntetőt Alex értékesítette (0-1). A szünetben a hazaiak kettőt cseréltek, és a frissítés meghozta a várt eredményt, az 53. percben Dusan Vasiljevic beadását követően Lipták Zoltán 10 méterről fejelt a jobb sarokba (1-1). A Videoton tovább támadott, és a 64. percben átvette a vezetést, Sándor György 30 méterről lőtt kapura, az egyik védőn megpattanó labda becsapta Kövesfalvi Istvánt, és a jobb sarokba vágódott (2-1). A 76. percben eldőlt a találkozó, Mile Krisztián buktatta Gosztonyi Andrást, a védő piros lapot, a Videoton tizenegyest kapott, a büntetőt Andre Alves váltotta gólra (3-1). A hajrában a fehérváriak magabiztosan őrizték előnyüket, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.