Hátrányból verte a Győrt a Puskás Akadémia

2014. október. 03., 21:07   |

Pénteken egy mérkőzést játszottak az OTP Bank Liga 10. fordulójából. A Győri ETO egygólos előnyben büntetőt hibázott, majd a Puskás Akadémia megfordította az állást, és 2-1-re győzött.

Puskás Akadémia - Győri ETO 2-1 (1-1)
Vezette: Solymosi Péter
Gólszerzők: Lencse a 42., Tischler a 70., ill. Rudolf (11-esből) a 19. percben

Az első percek a hazaiaké voltak, de gyorsan átvette az irányítást az ETO, és a 19. percben megszerezte a vezetést, a Rudolf Gergely ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette (0-1). Maradt a vendégek fölénye a gól után is, ráadásul a 34. percben egy kezezés miatt ismét tizenegyeshez jutottak, de Rudolf lövését ezúttal kivédte Danilovic kapus. A Puskás Akadémia a 42. percben viszonylag váratlanul egyenlített, egy bal oldalról érkező labdára rosszul jött ki a kapus, Lencse László pedig 8 méterről, akrobatikus mozdulattal a kapuba lőtt (1-1). A második félidőben az ETO több nagy helyzetet is kialakított, de Danilovic kapus több bravúrt is bemutatott, és megőrizte kapuját a góltól. A Puskás Akadémia jobban sáfárkodott lehetőségeivel, a 70. percben megszerezte a győztes találatot, egy gyors kontra végén a századik NB I-es meccsét játszó Tischler Patrik 18 méterről lőtt a kapu jobb oldalába, a labda a kapufáról pattant a hálóba (2-1).