Hazai győzelmekkel kezdődött a 20. forduló

2014. március. 14., 21:14   |

Az OTP Bank Liga 20. fordulójának pénteki játéknapján a Haladás és a DVTK is egy góllal múlta felül ellenfelét.

Haladás - KTE-Phoenix Mecano 1-0 (0-0)
Vezette:
Becséri Dániel
Gólszerző: Gyurján az 55. percben

A meccs elején a Haladás alakított ki több helyzetet, de a félidő második felében elmaradtak a lehetőséget. A szünetben mindkét vezetőedző kettős cserét hajtott végre, a váltás a hazaiaknak sikerült jobban, az egyik beálló, Gyurján Bence az 55. percben Radó András passzából 13 méterről a léc alá lőtt (1-0). A kecskemétieknek volt ugyan egy-két lehetőségük a hátralévő időben, de gólt nem tudtak szerezni, a szombathelyiek megszerezték első idei bajnoki sikerüket.

DVTK - Lombard Pápa 2-1 (0-1)
Vezette:
Farkas Ádám
Gólszerző: Gosztonyi a 75., Gosztonyi a 80. (11-esből), ill. Griffiths a 40. percben

Az első félidőben hiába játszott sokkal veszélyesebben a DVTK, csak kapufáig jutott el, míg a Pápa egy kontrából megszerezte a vezetést, Kenesei Krisztián jobb oldali beadása után Georges Henri Griffits fejelt a jobb alsó sarokba (0-1). A fordulás után egymás után alakította ki helyzeteit, de vagy rossz volt a befejezés, vagy Szűcs Lajos védett. A 75. percben sokadik helyzetéből egyenlített a DVTK, Grumics passza után Gosztonyi András 20 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, a labda egy védőn megpattanva jutott a hálóba (1-1). A 80. percben átvette a vezetést a Diósgyőr, Csizmadia Csaba szabálytalankodott a 16-oson belül Nikházi Márkkal szemben, a megítélt büntetőt 100. bajnokiját játszó Gosztonyi értékesítette (2-1), beállítva a végeredményt.