Hazai győzelmekkel kezdődött a bajnokság

2007. július. 20., 22:02   |

A 2007-2008-as élvonalbeli pontvadászat első fordulója két pénteki mérkőzéssel kezdődött: a Vasas a Tatabányát, a ZTE pedig a Paksot fogadta.

Négy gól, négy gólszerző

A Fáy utcában gyorsan vezetést szereztek a hazaiak: Németh Norbert már a 4. percben a vendégek hálójába lőtt (1-0). A piros-kékek lendülete nem csökkent, s a 12. minutumban meg is duplázták előnyüket. Ekkor a Kenesei Krisztián buktatásáért megítélt 11-es maga Kenesei értékesítette (2-0). A vendégek nem adták fel, s a 14. percben sikerült is szépíteniük, Kriston Attila tette szorosabbá a meccset (2-1). A Vasas győzelmét Odrobéna Péter biztosította be, a középpályás a 78. percben talált a vendégek kapujába (3-1). Az angyalföldiek tehát biztos győzelemmel kezdték a bajnokságot.

Waltner duplával kezdett

Zalaegerszegen a vendégek kezdtek eredményesebben, a 6. percben Márkus Tibor megszerezte a vezetést a Paksnak (0-1). A hazaiak az első félidő utolsó percében egyenlítettek, ekkor Tóth Zoltán fejelt a hálóba (1-1). A második játékrész derekán, a 60. percben aztán a zalaiak fordítottak is: Waltner Róbert 9 méterről helyezett a kapuba (2-1). A meccs finisében, a 88. percben emberhátrányba kerület a paksiak, Balaskó Iván kapott piros lapot, a hazaiak pedig kihasználták az emberelőnyt: Waltner a 93. minutumban egy ellene elkövetett szabálytalanság utáni büntetőből beállította a végeredményt (3-1). A ZTE is biztatóan kezdte a sorozatot.

Az NB 1 első fordulójának pénteki mérkőzései:

Vasas - Tatabánya 3-1 (2-1)
Gólszerző: Németh N. a 4., Kenesei K (11-esből) a 12., Odrobéna a 78. illetve Kriston a 14. percben

Zalaegerszeg - Paks 3-1 (1-1)
Gólszerző: Tóth Z. a 45., Waltner a 60., Waltner (11-esből) a 93. illetve Márkus a 6. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)