Honvéd-győzelemmel kezdődött a forduló

2011. október. 21., 21:00   |

Az OTP Bank Liga 13. fordulójának nyitómeccsén a Budapest Honvéd hazai pályán 2-1-re legyőzte a DVTK-t.

Budapest Honvéd - Diósgyőri VTK 2-1 (1-1)
Vezette: Szabó Zsolt (Lémon Oszkár, Takács Gábor)
Gólszerző: Torghelle a 22., Abass a 80., ill. Gallardo a 17. percben

Az első negyedórában kevés lehetőség adódott a csapatok előtt, a 17. percben az első komoly helyzetet azonban már gólra váltották a vendégek. Tisza Tibor kapott hosszú előreívelést, a tizenhatoson belül kicselezte védőjét, majd az üresen érkező Francisco Gallardo elé tálalt, aki könnyedén továbbított a kapuba (0-1). A Honvéd öt perc múlva egyenlíteni tudott: Ivancsics Gellért egy felszabadítás után fejjel továbbított Torghelle Sándorhoz, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A félidő hajrájában a vezetést is megszerezhette volna a Honvéd, ám Ivancsics újabb passza után Torghelle rosszul fejezte be az akciót. A szünet után a DVTK hagyott ki nagy ziccert, a 70. percben Jose Juan Luque remek passza után Lippai Ákos kiszorított szögből az oldalhálóba lőtt. A 80. percben eldőlt a három pont sorsa: Hajdú Norbert beadása Dieng Abass elé került, aki 10 méterről a bal sarokba lőtt, góljával a Honvéd 2-1-re nyert.