Idegenben nyert a Ferencváros és a Videoton

2012. március. 11., 20:10   |

Az OTP Bank Liga 19. fordulójának szombati játéknapján a vendégek, a vasárnapin a hazai csapatok maradtak pont nélkül.

PMFC-Matias - Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Kelemen Attila)
Gólszerző: Jovanovic a 6., Pölöskey a 91. percben

A Ferencváros a 6. percben megszerezte a vezetést, Sváb Dániel bal oldali beadását követően Aleksandar Jovanovic 11 méterről a jobb sarokba helyezett (0-1). A vendégek támadásban maradtak, majd a félidő közepén a Pécs tett szert némi labdabirtoklási fölényre, de helyzeteket nem tudott kialakítani. A második játékrész a Ferencvárosé volt, a zöld-fehérek jó néhány elpuskázott lehetőség után a 91. percben biztosították be győzelmüket, ekkor Lisztes Krisztián szabadrúgását követően Pölöskey Péter 6 méterről belsőzött a léc alá (0-2).

DVTK-Videoton 0-2 (0-1)
Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Farkas Balázs)
Gólszerző: Vinicius a 3., Nikolics a 73. percben

Kiállítva: Brachi a 88. percben

A Videoton már a 3. percben gólt szerzett, Nikola Mitrovic beadását követően Torghelle Sándor kapufát fejelt, a kipattanót Vinicius közelről a hálóba lőtte (0-1). Az első félidőben kemény csatát láthattak a szurkolók, az első 25 percben a fehérváriak akarata érvényesült, majd a szünet előtt a diósgyőriek alakítottak ki lehetőségeket. Fordulás után a hazaiak mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de hiába, gólt a Videoton szerzett, a 73. percben Brachi beadása után Nemanja Nikolic csapott le labdára, és a diósgyőri kapus fölött a hálóba emelt (0-2). A 88. percben Brachi második sárgája után a piros lapot is megkapta, de az utolsó pillanatokban a címvédő már biztosan tartotta előnyét, és megnyerte a mérkőzést.