Izgalmas fordulóban győzött az MTK és a Fradi is

2021. április. 06., 15:45   |

A Simple Női Liga a 16. körénél tartott a hétvégén, amikor az Astra hatgólos találkozón tudott nyerni, az FTC-Telekom pedig négy találatig jutott.

Pápai Emőke és Kocsán Petra (utóbbi büntetőből volt eredményes) már az első félidőben eldöntötte az ETO FC Győr elleni bajnoki mérkőzést az MTK javára. A 19. perc után a 27.-ben is betalált a kék-fehér együttes, ezzel korán beállítva a 2–0-s végeredményt.

Az FTC-Telekom idegenben nyert 4–0-ra. A Kelen SC ellen Tiffany Cameron (4., 9.) duplázott és Vanessa Marques (34.) is eredményes volt még a szünet előtt. A második félidőben már csak egy gól esett, azt Caroline Kehrer (87.) szerezte a hajrában.

Hat gól született az Astra és a Haladás-Viktória találkozóján, ami az Astra kiütéses győzelmét hozta – pedig a szünetben még 1–1-re álltak a csapatok. Herczeg Andrea révén ráadásul a szombathelyiek szereztek vezetést a 4. percben. A félidő hajrájában aztán Szakonyi Emese (37.) egyenlített. A második játékrész viszont az Astráé volt: Kós Petra (58.), Vidács Krisztina (67.), Vicsek Nóra (77.) és Erdész Fanni (79.) is növelte a hazai együttes előnyét – így lett a vége 5–1.

A Szent Mihály otthon tartott egy pontot a DVTK ellen, a két csapat párharca gól nélküli döntetlennel zárult a Simple Női Liga 16. fordulójában. Ez azt is jelenti, hogy négy pontra csökkent a harmadik helyen álló DVTK és a negyedik Astra közti különbség.